Dobrze Cię widzieć

6 maja to Europejski Dzień Bezpieczeństwa Drogowego. W dniu 7 maja w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach ogólnopolskiej kampanii Bezpieczna Droga

,, Dobrze Cię widzieć'' . Zajęcia przeprowadziła pedagog Elżbieta Kwidzińska według scenariuszy lekcji przesłanych przez Fundacje Narodowego Dnia Życia.

,,Dobrze Cię widzieć po drugiej stronie ulicy ''to temat zajęć w klasach I-III SP, Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. W kl. IV-VIII SP tematem spotkania było ,, Dobrze Cię widzieć- każdy z nas jest niepowtarzalny'' zajęcia miały na celu zbudowanie pozytywnego obrazu siebie, doskonalenie umiejętności samooceny oraz zintegrowanie grupy dzieci. Dobrze Cię widzieć czyli dobrze, że jesteśmy kolegami, sąsiadami, odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe podkreślając tym wagę bycia widocznym dzięki nim.

Należy podkreślić, że szkoła otrzymała kamizelki odblaskowe bezpłatnie w ramach projektu finansowanego przez Fundusz Sprawiedliwości. Już w najbliższych dniach uczniowie będą mogli wykorzystać nabytą wiedzę oraz otrzymane kamizelki odblaskowe na spacerach,wycieczkach, wspólnych wyjazdach .

Bezpiecznej Drogi!!!

Autor: Elżbieta Kwidzińska