83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

Bartek na V Mistrzostwach Europy w Warcabach!

W dniach od 7 - 15 maja 20019 roku w miejscowości Firlej koło Lublina odbyły się V Mistrzostwa Europy Niepełnosprawnych w Warcabach 100 - polowych. W rozgrywkach organizowanych przez Międzynarodowy Komitet Warcabowy Niepełnosprawnych wzięło udział 72 zawodników z siedmiu europejskich państw, w różnych kategoriach wiekowych.

Dzięki temu, że uczeń naszej placówki Bartosz Szlachcikowski w IV Mistrzostwach Europy zdobył medal w warcabach klasycznych, miał prawo uczestnictwa w tych zawodach.

W klasyfikacji indywidualnej, w swojej kategorii wiekowej Bartosz wywalczył wysokie piąte miejsce!!!
Wspólnie z Maciejem Pelplińskim i Patrycją Urbaniak z Zespołu Placówek Specjalnych z Tczewa w klasyfikacji drużynowej Bartosz zdobył srebrny medal!!!

W wolnym czasie, którego nie było zbyt dużo zawodnicy zwiedzali Pałac Zamojskich w Kozłówce. Uczestniczyli również w uroczystości odsłonięcia pomnika upamiętniającego walki 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej z Niemcami. Spacerowali po okolicy, odpoczywali na plaży malowniczo położonego jeziora Firlej, mocząc nogi w czystej, aczkolwiek o tej porze zimnej wodzie. Wieczorem wszyscy ogrzewali się przy ognisku, piekąc kiełbaski.

W sumie Polscy zawodnicy zdobyli w Firlej 11 medali, 3 złote, 4 srebrne, 4 brązowe.

Serdecznie gratulujemy Bartkowi i całej Polskiej Ekipie!!!

Autor: Jan Świrbutowicz