XVII Jarmark Cysterski

W dniach 15 do 17 września 2017 roku po raz siedemnasty w naszym mieście odbywał się Jarmark Cysterski. W tym roku impreza odbyła się w ramach 25. Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem: „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”.

Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się wiele dni. Przez całą niedzielę wszyscy mieszkańcy Pelplina oraz turyści mięli okazję odwiedzić wiele stoisk - między innymi również nasze, które znajdowało się tuż obok sceny przy Collegium Marianum.

Do późnego popołudnia serwowaliśmy Zupę Cysterską oraz pyszne ciasta Uśmiech

Część uczniów oraz pracowników szkoły wzięło również udział w uroczystym przemarszu ulicami miasta. W barwnym korowodzie szliśmy wraz z innymi mieszkańcami Pelplina. Nie zabrakło także przedstawicieli Zarządu naszego przyszkolnego Stowarzyszenia "Wesoła Stonoga" oraz Komitetu Wykonawczego Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska Pomorskie, który od niedawna działa przy naszej Szkole.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko serdecznie dziękujemy!