Integracyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SOSW w Pelplinie

23 maja 2018 r. w ramach X Jubileuszowych Dni Godności Osób Niepełnosprawnych zakończyła się X edycja Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SOSW w Pelplinie. Organizatorami sportowego spotkania byli: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie i Pelplińskie Centrum Sportu.

W roku szkolnym 2017/2018 odbyło się pięć turniejów. We wszystkich turniejach każdy grał z każdym. W rozgrywkach brały udział cztery drużyny. Dwie z Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych: Barcic i Pelplina, jedna z Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie i drużyna Caritas Diecezji Pelplińskiej.

W ostatnim turnieju gościnnie uczestniczył Zespół Kształcenia i Wychowania w Kulicach.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jakub Cylka, Bartosz Szlachcikowski, Marcin Meyer, Błażej Winter, Kryspin Bonin, Adrian Nowakowski i Marek Różek.

Puchar Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pelplinie zdobyła drużyna Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie.

Każda drużyna otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe ufundowane przez Pelplińskie Centrum Sportu i Powiat Tczewski.

Końcowa klasyfikacja:

I  miejsce – ZPS w Tczewie 40 pkt.

II miejsce - SOSW Pelplin 31 pkt.

III miejsce - SOSW Barcice 18 pkt.

IV miejsce - Caritas Diecezji Pelplińskiej 0 pkt.

Po ostatnim turniejowym meczu odbył się towarzyski mecz między drużyną Samorządowców a drużyną Uczestników Turnieju. Drużynę Samorządowców reprezentowali: Dariusz Górski Wiceburmistrz Miasta i Gminy Pelplin, Jarosław Kowalczyk Dyrektor Pelplińskiego Centrum Sportu, Oskar Krajnik pracownik Pelplińskiego Centrum Sportu, pracownicy referatów Miasta i Gminy Pelplin Grzegorz Kilian i Bartłomiej Krajnik oraz animator z boiska „Orlik”  Dawid Klimczak. Drużyna Uczestników Turnieju składała się z uczniów i ich opiekunów. Mecz zakończył się zwycięstwem Uczestników Turnieju 6 : 1 ale w dodatkowych karnych Samorządowcy okazali się lepsi i wygrali 4 : 2. Po meczu wszyscy byli zadowoleni.

Na zakończenie całego turnieju Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pelplinie pani Małgorzata Domachowska wraz z panami Dariuszem Górskim i Jarosławem Kowalczykiem wręczyła zawodnikom nagrody a najlepszej drużynie Puchar Dyrektora.

Nadzór nad całym turniejem sprawowali Jan Świrbutowicz i Karol Bugajski nauczyciele SOSW Pelplin

Składamy serdeczne podziękowania fundatorom nagród Pelplińskiemu Centrum Sportu i Starostwu Powiatowemu w Tczewie, pani Barbarze Nabakowskiej Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie za udostępnienie boiska podczas rozgrywek jesienno - wiosennych, panu Leszkowi Melerowi właścicielowi Piekarni i Ciastkarni za słodki poczęstunek podczas każdych zawodów.

Karol Bugajski

Jan Świrbutowicz

X Dni Godności Osób Niepełnosprawnych – Pelplin 2018

Patronat Honorowy:

Tadeusz Dzwonkowski – Starosta Tczewski

Patryk Demski - Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin

Ks. Infułat Tadeusz Brzeziński - Proboszcz Parafii Katedralnej w Pelplinie

Patronat Medialny:

Radio „Głos", TV-Pelplin, „Informator Pelpliński"

Partnerzy:

Miejska Biblioteka Publiczna w Pelplinie

Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie

Stowarzyszenie "Wesoła Stonoga"

Pelplińskie Centrum Sportu

Fundacja „Jedynka Dzieciom”

Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie

Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie

Sponsorzy:

Powiat Tczewski

Miasto i Gmina Pelplin

Bank Spółdzielczy w Skórczu - Oddział w Pelplinie

Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o. o.

Pelkom Sp. z o. o.

Piekarnia - Ciastkarnia „Meler”