Warsztaty fotograficzne

28 marca 2011 r. odbyły się pierwsze warsztaty fotograficzne.
W sali Parafialnego Centrum Dzieci i Młodzieży w Pelplinie spotkało sie 24 dzieci. Po krótkim przywitaniu i wzajemnym zapoznaniu Proboszcz Parafi Katedralnej w Pelplinie Ksiądz Tadeusz Brzeziński zaprowadził wszystkich do Bazyliki Katedralnej.

Na miejscu pan fotograf Krzysztof Mania przekazał najważniejsze informacje dotyczące wykonywania zdjęć.

Uczniowie chodzili po Katedrze w małych grupach pod opieką pań: Sylwi Noch, Barbary Nabakowskiej, Lidii Puchowskiej, Dominiki Ogrodniczak i Małgorzaty Puchalskiej. Pod czujnym okiem pana fotografa wykonali wiele ciekawych prac.

Następnego dnia na warsztatach zebrała się grupa licząca 32 osoby. Tym razem zwiedzaliśmy Pelplińskie krużganki, kapitulaż i wirydarz cysterski. Pan fotograf pokazał nam wiele ciekawych miejsc, które można uwiecznić na zdjęciach. Uczestnicy wykonywali fotografie pod opieką pań: Lidii Puchowskiej, Małgorzaty Puchalskiej, Dominiki Ogrodniczak, Justyny Liegmanowskiej, Marzeny Formela i Alicji Stanek.

Kolejne zajęcia odbyły się 31 marca. Fotografowaliśmy z zewnątrz Syminarium Duchowne i Bazylikę Katedralną a później wykonywaliśmy prace plastyczne pt. "Życie Cystersów" w sali Świetlicy Parafialnej. Tego dnia powstało 29 prac pod kierunkiem pań Lidii Puchowskiej, Małgorzaty Puchalskiej, Anny Szczygeł, Dominiki Ogrodniczak i pana Karola Bugajskiego.

4 kwietnia udaliśmy się do Kościoła Bożego Ciała, aby również tam wykonać zdjęcia a później  fotografowaliśmy budynek Collegium Marianum. Mimo brzydkiej pogody udało się wykonać dzieciom ciekawe prace. Tego dnia nad przebiegiem zajęć czuwały panie: Lidia Puchowska, Małgorzata Puchalska i Dominika Ogrodniczak.

Po powrocie do sali każdego dnia na wszystkich czekał pyszny pczęstunek i ciepła herbata przygotowane przez panie ze Świetlicy Parafialnej.

Małgorzata  Puchalska