WESOŁA STONOGA W SIODLE - rok 2012

10 kwietnia 2012 roku rozpoczęła się realizacja projektu "Wesoła Stonoga w siodle" dofinansowanego z Gminy Pelplin i Powiatu Tczewskiego. Dzięki dotacjom dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pelplinie mogą uczestniczyć w zajęciach rehabilitacji, które prowadzi pan Piotr Pruszak oraz z zajęć hipoterapii prowadzonych przez panią Katarzynę Wątka – Śliwka.
Celem projektu jest usprawnianie i wspieranie funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intalektualną w różnych etapach rozwoju psychoruchowego oraz społecznego.
Wybrane formy terapii umożliwią dzieciom korzystanie ze współczesnych i niestandardowych form rehabilitacji. Zajęcia będą prowadzone na terenie SOSW w Pelplinie oraz w Ośrodku Hipoterapii "Ranczo Krąg" koło Starogardu Gdańskiego do końca października 2012r.
Realizacja jest możliwa dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i rodziców.
W tym miejscu pragnę gorąco podziękować wszystkim wolontariuszom i zachęcić dalsze osoby do włączenia się w realizację projektu.

Romana Chmielewicz

2012-07-02

Spotkanie integracyjne

26 czerwca 2012 r. w ramach projektu Stowarzyszenie zorganizowało imprezę integracyjną w Ośrodku hipoterapii w Kręgu. Podczas pobytu w ośrodku dzieci czekając na grillowane kiełbaski i słodkości jeździły konno pod bacznym okiem hipoterapeutki pani Katarzyny Wątka – Śliwka oraz karmiły konie.

Kiedy kiełbaski się przyrumieniły razem zasiedliśmy do stołów.

Czytaj więcej o: Spotkanie integracyjne
2012-09-22